Panime kirja omalt poolt mõned punktid millele mõelda ja tähelepanu pöörata enne pügamist:

Sinu klipper

Kindlasti lae aku/akud eelnevalt täis, et ei tekiks olukorda, kus poole pügamise peal peab ootama, kuni aku laeb.

Vaata korralikult üle oma terad. Kas Sul on olemas terad sobiva lõikepikkuse ja töö jaoks? Üldjuhul on ikka nii, et terad lõpetavad koostöö keset pügamist, soovitan hoida käepärast ühe paari lisaterasid. Kellelegi ei meeldi poolikult pügatud hobune. Olemasolevad terad peaksid enne pügamist olema puhtad, õlitatud. Kui teradele on jäänud mustus (karvad, kõõm ja muu kleepuv sodi) võivad terad karvu kakkuda ning pügamistulemus on tõenäoliselt ebaühtlane. Niiet, poputa oma terasid – hoia need puhtana ja ära koonerda õliga.

Vaata üle masin – kui masin on kuskilt katki või on vaja vahetada mõni varuosa siis sellise masinaga ei tohiks kindlasti tööd teha!

Sinu hobune

Kui Sa hakkad pügama musta, sodi täis karva siis arvesta, et sellega teed sa oma teradele suuuure karuteene. Võimalusel pese oma hobune päev enne korralikult puhtaks (ära püga märga hobust!). Kui see ei ole võimalik siis puhasta väga korralikult – katsu kätte saada kõik peene sodi, mis on karvade vahele kogunenud. Väga hea lahendus on „Hot clothing“ – Hobumaailma lehel on selle kohta väga hea ja põhjalik atrikkel (link https://hobumaailm.ee/hot-clothing-ajatu-meetod/).

Veel üks hea nipp on peale pesu lasta hobusele peale saba/laka palsamit. Nii libiseb klipper veelgi kergemini läbi karva. Mida puhtam hobune, seda parem tulemus.

Enne pügama asumist soovitan kinni siduda lakk. Täiesti tavalised lohakad krunnid sobivad. Seda selleks, et kogemata lakka maha ei püga.

Kui Sa oled otsustanud millist tüüpi clippi teha plaanid siis hea nipp on enne pügamist joonistada hobusele tavalise valge kriidiga piirjooned. Näiteks sadulaaluse märgistamiseks pane sadul hobusele selga ja joonista selle järgi. Või kui soovid hoopis mingeid vahvaid märgised siis on hea ka need ette joonistada, et oleks lihtsam pügada.

Sina ise

Kindlasti, kindlasti mõtle hoolega läbi millist tüüpi pügamist teha plaanid(full clip, blancket clip, hunter clip jne). Mida suuremalt pügad seda suuremalt pead varuma tekki selga.

Kui pügamispäev on paigas siis varu aega. Pügamine ei ole 15min töö. Klippamise ajal ära pane selga fliisist riideid – sealt on väga raske hiljem karvu kätte saada. Võta asja rahulikult, kui midagi nässu läheb siis ei ole hullu – karv kasvab alati tagasi ja kiiremini, kui oskad oodata.